Уряд вважає, що збільшення виплат на дитину допоможе покращити демографічну ситуацію в країні. Проте експерти попереджають: фінансові заходи без системних змін не призведуть до зростання народжуваності. Про це пише BBC News Україна.
Кабінет Міністрів анонсував збільшення виплат при народженні дитини: одноразова допомога зросте до 50 тисяч гривень, а щомісячна підтримка – до 7000 грн.
За словами голови правління Української мережі за права дитини Дарії Касьянової, ключовим фактором при ухваленні рішення про дітей є не гроші, а безпека та стабільність.
"Сьогодні українці думають, чи зможуть вони захистити своїх дітей. Тому головне завдання — не лише виплати, а подолання бідності та розвиток соціальних послуг", — пояснює Касьянова.
Не пенсія, а знущання: хто з українців приречений на копійчані виплати від держави
Важливе нововведення з 1 серпня: стосується всіх, у кого є банківські картки
Новий етап мобілізації у серпні: хто з українців – пріоритетна ціль для ТЦК
До 6 грн за 1 кВт: коли в Україні планують підняти тариф на світло
З нею згоден Кирило Невдоха, голова Нацофісу дітей та молоді. Він вважає, що збільшення виплат без комплексної підтримки може лише стимулювати так звані "народження заради грошей" , особливо в уразливих сім'ях.
Експерти наголошують: щоб стимулювати народжуваність, недостатньо просто підвищувати суми. Потрібно створювати умови, в яких не страшно заводити дітей – доступне житло, садки, медобслуговування, допомога батькам у кризу. Крім того, механізми контролю та адресності виплат залишаються слабкими.
У Мінсоцполітики з критикою не погоджуються. Заступник міністра Дар'я Марчак називає виплати "повідомленням товариства про турботу держави". За її словами, щомісячні 7 тисяч гривень — це підтримка жінок, які після пологів опиняються у фінансовій залежності.
Передбачається, що нові заходи набудуть чинності з 2025 року. Але ж питання залишається відкритим: чи достатньо грошей, щоб переконати українців стати батьками — під час війни та в умовах затяжної кризи?
Нагадаємо, раніше українці можуть одержати майже 11 тисяч гривень.
Як повідомляв портал "Знай.ua", жінки можуть отримати допомогу до 150 тисяч гривень у липні:.
Також "Знай.ua" писав, на що вистачить обіцяних 5000 грн для першокласників.