Кабінет міністрів запропонував відмовитися від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму у 2025 році. На думку економіста Олега Пендзина, причина такого кроку – відсутність грошей. Про це він розповів в ефірі Громадського радіо.

Економіст пояснив, що дефіцит бюджету на фінансування наразі становить 1,6 трлн гривень. Брак коштів покривають за рахунок макрофінансової допомоги від міжнародних партнерів. В той самий час, всі надходження від податків йдуть на фінансування оборонного сектору.

Мінімальна зарплата, кадр з відео

Олег Пендзин зазначив, що на 2025 рік весь блок соціальних видатків скорочується на 50 млрд гривень. Це стосується не лише прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, а й сектору освіти, охорони здоров'я та інших. На думку економіста, для країни, що воює, це нормальне явище.

"У жодній великій демократичній країні, яка воювала, соціальні стандарти не індексувались. Навпаки загальний обсяг видатків на фінансування малозабезпечених зменшувались", - заявив він.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Виплати. Фото: скрін youtube

Варто нагадати, що через "заморожування" мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму у 2025 році також не буде підвищено мінімальних пенсій.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, грошей значно побільшає: пророкують стрімке збільшення зарплат.

Також наш портал інформував, прожитковий мінімум: від чого він залежить і яка його важливість.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, соціальні виплати призначатимуть по-новому: українців попередили про важливу зміну.