В Україні був створений Національний інститут житла, мета якого — збільшення доступності житла для внутрішньо переміщених осіб та тих, чиї домівки постраждали або були знищені внаслідок повномасштабної війни.
Інститут, що функціонує під егідою Міністерства реінтеграції, стане важливим дослідницьким, аналітичним та інноваційним центром.
Основні завдання Національного інституту житла включають:
-
Проведення опитувань: Інститут буде займатися збором даних через загальнонаціональні опитування, що дозволить зрозуміти потреби населення в житлі.
Популярні новини заразРозмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
-
Аналіз житлового фонду: Буде створена спеціальна онлайн-платформа для збору інформації про наявний житловий фонд, включно з соціальним і доступним житлом, особливо в найбільш постраждалих регіонах.
-
Консультативна підтримка: Інститут діятиме як дорадчий орган при Уряді України, вивчаючи чинне житлове законодавство та надаючи консультації для реформування.
Цей проєкт отримав підтримку від Норвезької ради у справах біженців та Агентства ООН у справах біженців, що підкреслює його міжнародний характер та важливість у контексті відновлення країни.
Крім того, планується розгляд законопроєкту про комплексну реконструкцію кварталів старого житлового фонду, який може бути винесено до сесійної зали Верховної Ради до кінця 2024 року.
Згідно з цим документом, оновленню підлягають не лише "хрущовки", але й інші старі будинки. Основні цілі законопроєкту — усунення проблеми застарілого житлового фонду, модернізація комунікацій, утеплення фасадів, створення умов для людей з інвалідністю, а також можливе знесення аварійних будівель з наступним будівництвом нових житлових комплексів.
Нагадаємо, прощайте, лоджії та "панельки": як виглядатимуть українські будинки після війни
Раніше ми писали про те, що чи є шанс отримати квартиру у 2024 році
Крім того, Знай.ua повідомляв, виплати скасовуються: яка гранична сума доходів, для отримання допомоги