Значна частина малих мереж автозаправних станцій, особливо в невеликих містах і селах, може припинити свою діяльність. Це призведе до серйозних наслідків для забезпечення життєдіяльності громад та місцевих економік. Про це повідомила народний депутат Ніна Южаніна.

За словами Южаніної, головними факторами, що спричиняють можливе закриття АЗС, є підвищення податків і акцизів на пальне, а також повернення з 2025 року обов'язкової сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізичних осіб — підприємців. Це значно збільшить податкове навантаження на малий бізнес, зокрема на операторів АЗС у регіонах, які вже зараз працюють на межі рентабельності.

АЗС. Фото: скрін youtube

Южаніна підкреслила, що після впровадження нових податкових ініціатив купівельна спроможність українців може впасти до 20%. «Якщо говорити про те, наскільки менше зможе купити кожна родина, я думаю, що це буде близько 15−20%. Тобто, навіть маючи ту ж саму суму грошей, люди зможуть дозволити собі значно менше товарів і послуг», — зазначила депутатка.

Южаніна також зауважила, що багато з нинішніх змін, спрямованих на підвищення податкового тиску, значно вплинуть на доходи громадян та можливості малого бізнесу. Особливо це стосується невеликих АЗС, які не зможуть витримати нових фінансових навантажень. Закриття таких станцій призведе до погіршення економічної ситуації в регіонах і зменшення доступу до пального в сільській місцевості.

Популярні новини зараз

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Нагадаємо, півроку будете ходити пішки: водіїв масово позбавляють прав за технічну несправність — перевірте своє авто

Раніше ми розповідали, що на літрі "відсмоктують" 2 грн: українських водіїв попередили про різкі зміни на АЗС

Також, водіям дали всього 10 днів: як уникнути неочікуваних штрафів