Кілька місяців тому в Україні було відновлено процедуру обов'язкової перевірки газового лічильника.
Деякі споживачі активно відмовляються проводити перевірки, посилаючись на те, що термін дії перевірки ще не минув.
Періодичність, за якою перевірятиметься лічильник, встановлюється місцевим органом виконавчої влади. Так, лічильники класу 1,0 повинні зазнавати регулярної перевірки терміном раз на 2 роки. Клас лічильників 1,5 повинен перевірятися раз на 8 років. Клас лічильника вказаний у техпаспорті обладнання. Перевірка забезпечує точність передачі і показує справність устаткування.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
До того ж, жодного значення не має, хто власник лічильника – споживач чи компанія, яка є постачальником газу. Повна перевірка повністю лежить на компанії, що постачає газ. Перевірка проводиться лише обласними газовими організаціями, адже споживач не має на це жодної компетенції. Витрати на перевірки лічильників облгазами вже є у тарифі на послуги із постачання.
Якщо споживач перешкоджає проведенню перевірки, представник облгазу підписує акт про порушення. Споживач повинен поставити підпис, де зазначено, що рішення, ухвалене ним, матиме наслідки. Якщо споживач відмовляється від укладання акта, відповідальність із нього не знімається.
У такому разі споживач буде змушений виплатити суму збитків за споживання газу згідно з граничними обсягами. Тому перешкоджати повірці не потрібно, адже громадянин тоді буде зобов'язаний заплатити відповідно до накладених на нього санкцій.
Нагадаємо, що субсидіанти отримали попередження від комунальників: ризикуєте втратити допомогу.
Раніше ми повідомляли, що комуналка злетить на 75%: українцям порадили затягнути пояси та попрощатися із заначками.