Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що представники Міністерства соціальної політики пропонують "карати" обмеженнями громадян, які продовжують користуватися пільгами за наявності боргів із комунальних послуг.
Важливо розуміти той факт, що остаточне рішення щодо "обмеження" прийматиме Кабінет міністрів України.
Як не втратити пільги через борги з комуналки
Щороку держава допомагає частині українців сплатити комунальні послуги. Наприклад, у 2024 році було виділено 17,2 мільярда гривень на пільги та 30,3 мільярда гривень на субсидії.
Є ще один важливий факт – через зростання тарифів, заборгованість серед населення за ЖКП поступово зростає. Вже 1 серпня борг українців за ЖКП сягнув 732,9 мільйона гривень.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
У ще не ухваленому законопроєкті написано, щоб отримувати субсидію, українець не повинен мати боргів за комуналку, чи хоча б оформити договір про реструктуризацію боргу. Наразі борги споживачів не враховуються, тому вони й надалі не одержують грошей.
Запропонований закон зобов'язує отримувачів субсидій регулярно платити за комунальні послуги, щоб зберегти право на отримання допомоги. Прихильники законопроекту стверджують, що цей захід допоможе зменшити заборгованість та підвищити прозорість у розподілі бюджетних коштів.
Нагадаємо, новий закон може позбавити пільговиків підтримки через борги за комуналку.
Раніше повідомлялося, комуналка злетить на 75%: українцям порадили затягнути пояси та попрощатися із заначками.
Також, за світло можна платити по 1,72 грн за кВт: можливість, про яку багато хто не знає.