Міністерство охорони здоров’я України затвердило нові правила психіатричних оглядів для працівників освітніх закладів. Відповідно до наказу, що набув чинності з 1 жовтня 2024 року, обов’язкові огляди у психіатра для освітян будуть проводитися раз на п’ять років, замість щорічних, як було раніше.
Ці зміни мають на меті полегшити навантаження на освітян, одночасно зберігаючи необхідність контролю за психічним здоров’ям працівників навчальних закладів. До переліку медичних заходів також включено лабораторне тестування на наявність психоактивних речовин, що спрямоване на виявлення можливих ризиків, пов’язаних із вживанням таких речовин.
У разі підозри на психічні розлади роботодавці отримали право вимагати від працівників позачергового медичного огляду. Однак, за законом, такі огляди можуть бути проведені лише за згодою працівника. Це означає, що в разі виникнення ситуації, коли існує підозра на можливий психічний розлад, освітянин має право відмовитися від огляду.
Законодавство також передбачає, що під час перебування на медичному обстеженні за працівниками, які повинні проходити огляди, зберігається середня заробітна плата за місцем роботи. Це рішення спрямоване на забезпечення соціальної захищеності освітян під час проходження медичних процедур.
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Нагадаємо, школам готують масштабні зміни: як зміниться навчання дітей
Раніше ми розповідали, що освіта опинилася під загрозою: школярі не знатимуть хімії та фізики
Також, школярів чекають масштабні перевірки: запитуватимуть не про вивчений матеріал