В Україні пенсійна система пропонує мінімальні виплати для тих, хто отримує низьку зарплату. Однак, щоб отримувати пенсію понад 10 тисяч гривень, необхідно виконати певні вимоги, що стосуються розміру заробітку та тривалості страхового стажу.

Для отримання пенсії понад 10 тисяч гривень середня офіційна зарплата протягом всього трудового стажу має бути в 2,2 раза вищою за середню по країні. Це означає, що сьогодні такий дохід має складати близько 40 тисяч гривень на місяць. Крім того, необхідно мати стаж щонайменше 35 років.

Виплати пенсій, кадр з відео

В Україні високі пенсії отримують здебільшого колишні державні службовці, народні депутати, науковці та представники силових структур. Раніше ці категорії мали право на спеціальні пенсії, які могли досягати 80% від їхньої зарплати. Однак з травня 2016 року спеціальні пенсії більше не призначаються.

За даними Пенсійного фонду України, середня пенсія в країні становить близько 6 тисяч гривень. Для більшості пенсіонерів виплати не перевищують 5 тисяч гривень, що вказує на низький рівень пенсійного забезпечення. Близько 5 мільйонів людей живуть на пенсії, менші за цю суму.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Оформлення пенсії, скріншот: Facebook

Щоб отримувати пенсію в розмірі 10 тисяч гривень і більше, потрібно:

  • Тривалий страховий стаж – не менше 35 років.
  • Висока офіційна зарплата – близько 33-40 тисяч гривень на місяць протягом всього трудового стажу.

Міжнародні стандарти рекомендують, щоб пенсія становила не менше 40% від середньої заробітної плати. В Україні цей показник часто нижчий, що свідчить про необхідність реформування пенсійної системи для підвищення рівня життя пенсіонерів.

  • Офіційне працевлаштування з "білою" зарплатою.
  • Додаткові пенсійні накопичення через недержавні пенсійні фонди.

Для досягнення фінансової стабільності на пенсії важливо враховувати всі ці фактори та заздалегідь планувати свій дохід і трудовий стаж.

Нагадаємо, папери не потрібні: як пенсіонерам не втратити виплати

Раніше ми розповідали, що виплати скасують, а ви і не знатимете: хто з українців може не дочекатися соціальної допомоги у жовтні

Також, перерахунок пенсій: хто отримав підвищення, а хто залишився без змін