Чимало українців можуть зіткнутися із ризиком відключення комунальних послуг через накопичену заборгованість. Тому з приходом холодів варто вирішити питання, пов'язані із простроченими платіжками.
Як залишитися зі світлом, газом та водою в опалювальному сезоні, розповів адвокат та співзасновник БФ "ProUkraine" Станіслав Ліфлянчик у коментарі виданню "Vgorode".
У 2024 році уряд скасував заборону на відключення комунальних послуг, нарахування пені та штрафів. Споживачі повинні намагатися погасити борги або відключення буде неминучим, а заборгованість все одно буде стягнута в примусовому судовому порядку.
Якщо в споживача накопичився великий борг, то оптимальним варіантом може бути укладення договору реструктуризації з постачальником послуг. Компанія набагато вигідніше укласти угоду з боржником та поступово отримувати кошти, ніж звертатися до суду чи відключати послуги.
Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше
Пенсійну картку заблокують: що не варто робити пенсіонеру
При цьому адвокат застерігає від незаконних дій, таких як, наприклад, самовільне підключення до комунальних мереж після відключення. Постачальник може швидко виявити це та повторно відключити послуги, а також нарахувати значний штраф. Крім того, такі дії можуть спричинити кримінальну відповідальність.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, нарахування субсидії припиниться: українці отримали попередження.
Також наш портал інформував, комунальники грабують українські сім'ї платіжками у 50 тисяч за тепло, воду та газ: як врятуватися.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, збільшать тариф і введуть додатковий платіж: осіння комуналка забере останні заначки.