Через мобілізацію працівників бізнес в Україні стикається з серйозними труднощами. Брак робочої сили стає головною перешкодою для ведення бізнесу, що підтверджують результати опитування Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД).

Згідно з даними, 61% опитаних компаній повідомляють про проблеми з нестачею працівників. У серпні цей показник був навіть вищим — 63%. Оксана Кузяків, виконавча директорка ІЕД, наголошує, що вперше з травня 2022 року нестача робочої сили стала проблемою номер один для бізнесу в Україні. Особливо складно знайти кваліфікованих фахівців — на це скаржаться понад 55% підприємств.

Молодий чоловік у ТЦК і СП. Фото: ngu.gov.ua

Водночас, навіть пошук некваліфікованих працівників залишається складним для 39% компаній. Очікування щодо зайнятості також погіршуються. Якщо у серпні 14,6% підприємств планували збільшувати кількість працівників, то у вересні цей показник знизився до 12,1%. Водночас 9,8% компаній мають намір звільняти співробітників (проти 8% у серпні).

Працівники ТЦК перевіряють чоловіка. Фото: youtube

Популярні новини зараз

Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу

Показати ще

Помітно зросла кількість підприємств, які планують відправити більше працівників у вимушені відпустки — з 3,8% до 13,9%. Крім браку робочої сили, 56% опитаних підприємців назвали небезпеку під час роботи другою найбільшою проблемою, яка заважає веденню бізнесу. Цей показник значно зріс порівняно з попереднім місяцем.

Чоловік, який працює за компютером

Однак, варто нагадати, що територіальні центри комплектування (ТЦК) лише виконують свою роботу. Якби не війна, розв’язана росією, їм не довелося б вручати повістки. Єдиним ворогом України є росія, яка зруйнувала життя мільйонів українців. Військові отримують ретельну підготовку перед відправкою на фронт, тоді як окупанти кидають своїх солдатів у бій без належної підготовки і турботи. Українці захищають свою землю, борючись за виживання держави, і мобілізація — це вимушений крок для захисту країни від агресора.

Якщо Україна не продовжить оборону, то Росія може вторгнутися до наших домівок і примусити українців йти воювати за її інтереси.

Раніше ми повідомляли, Резерв+ чекає масштабне оновлення.

Економічне бронювання відкладають- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, мінекономіки готує нові правила бронювання працівників.