Після підвищення військового збору до 5%, багато хто почав хвилюватися про те, як це позначиться на грошових виплатах військових. Однак для діючих військовослужбовців ставка залишилася на рівні 1,5%, що означає, що їхні зарплати не зазнають серйозних змін.
Фінансист однієї з бригад ЗСУ з позивним "Адік" пояснює, що закон, підписаний Русланом Стефанчуком, передбачає нові правила оподаткування під час воєнного стану. Так, загальна ставка військового збору для більшості громадян підвищується до 5%, але для військових вона залишається 1,5%.
Це означає, що мінімальна заробітна плата для військовослужбовців, яка після військового збору становить 20 404,57 гривні, залишається незмінною. Якщо у військових немає додаткових утримань, ця сума буде основною виплатою за місяць.
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Варто відзначити, що зарплати військових включають не тільки посадовий оклад, але й інші складові, такі як надбавки та премії. Наприклад, мінімальна зарплата для солдата складається з:
- посадовий оклад за перший тарифний розряд – 2 470 гривень;
- оклад за військове звання – 530 гривень;
- надбавка за специфіку служби (65%) – 1 950 гривень;
- премія за вислугу менше одного року – 15 635,10 гривень;
- індексація – 130,20 гривень (нараховується з вересня 2024 року).
До кінця року зарплати військових можуть злегка зрости завдяки інфляційній індексації. Очікується, що зростання буде незначним — орієнтовно на 100-200 гривень.
Таким чином, зміни в податковому законодавстві не вплинуть на основні виплати для військових. Незважаючи на загальне підвищення військового збору, діючі військовослужбовці продовжать отримувати свою заробітну плату на тих самих умовах, що й раніше.
Раніше ми повідомляли, новий податковий закон зменшить ваші аванси.
Зростання податків неминуче, тепер думають, як підвищити ПДФ- детальніше на Знай.ua.