Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є одразу кілька важливих новин. Справа в тому, що багато громадян хочуть знати, в якому віці можна вийти на пенсію наступного року, і який стаж потрібно мати.
Вийти на пенсію у 2024 році можна у 60 років за наявності страхового стажу не менше 31 року, проте наступного року вимоги зростуть. Згідно з пенсійною реформою, кількість необхідного страхового стажу для виходу на пенсію підвищуватиме щорічно до 2028 року.
Про це стало відомо завдяки нагадуванню від прес-служби Пенсійного фонду України.
У 2025 році пенсійний вік не зміниться – вийти на пенсію, як і раніше, можна буде з 60 років. Однак для цього потрібно буде не менше 32 років страхового стажу. 22 роки страхового стажу.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Ну і у 65 років пенсію зможуть оформити ті, хто заробив щонайменше 15 років страхового стажу. Якщо немає 15 років стажу, людина зможе оформити лише соціальну допомогу від держави.
2026 року вимоги до стажу зростуть ще на рік: вийти на пенсію у 60 років можна буде за наявності не менше 33 років страхового стажу, у 63 роки – не менше 23 років. У 65 років можна буде вийти, як і раніше, за наявності не менше 15 років страхового стажу.
У 2027 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно не менше 34 років страхового стажу, у 63 роки – не менше 24 років, у 65 років – не менше 15 років.
У 2028 році 35 років стажу знадобиться для оформлення пенсії у 60 років, 25 років – для оформлення виплат у 63 роки. 15 років страхового стажу буде потрібно для виходу на пенсію 65 років.
Нагадаємо, лічильник газу треба, а грошей немає: чи можуть українці отримати кошти обліку безкоштовно.
Раніше повідомлялося, нові субсидії на газ та паливо: кому допоможуть заощадити до 4000 гривень.
Також, пенсіонерам відповіли, чому в Україні одним зараховують закордонний стаж, а іншим – ні.