В Україні з вересня 2024 року розпочався процес підвищення акцизів на автомобільне паливо, що відповідає вимогам Європейського Союзу в рамках Зеленого курсу. Перший етап передбачав збільшення акцизів на бензин до 242,6 євро за тисячу літрів, на дизельне паливо — 177,6 євро, а на скраплений газ - до 148 євро.
Наступне підвищення заплановано на 1 січня 2025 року, коли ставки акцизів знову зростуть, що неминуче вплине на ціни споживачів.
Про це стало відомо завдяки сюжету одного із українських телеканалів.
Додатковим фактором подорожчання палива є девальвація гривні. У державному бюджеті на 2025 рік закладено курс долара на рівні 45 гривень, що суттєво вплине на вартість імпортного палива.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Як зазначають експерти, девальвація на одну гривню додає до 70-80 копійок до ціни літра палива. Вже зараз середня вартість бензину марки А-95 становить 55,7 гривень за літр, дизельного палива – 52,2 гривні, автомобільного газу – 35,3 гривні.
На ціни також впливають і світові ринки нафти. Протягом року ціна нафти марки Brent знизилася з 91 до 73,1 доларів за барель. Причинами цього стали зниження попиту з боку Китаю, популяризація електромобілів та стабільне постачання нафти з арабських країн.
Однак в Україні, яка залежить від імпорту палива, здешевлення нафти не завжди призводить до зниження цін для споживачів через транспортні витрати та вплив валютного курсу.
Нагадаємо, за спадок доведеться заплатити: які податки чекають на українців.
Раніше повідомлялося, лічильник газу треба, а грошей немає: чи можуть українці отримати кошти обліку безкоштовно.
Також, нові субсидії на газ та паливо: кому допоможуть заощадити до 4000 гривень.