В Україні триває реформа МСЕК, але громадяни можуть бути спокійні щодо своїх прав і пільг. У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що всі документи, які підтверджують статус інвалідності, залишаються чинними.

Це означає, що всі права, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки також продовжують діяти. Про це повідомляє МОЗ.

Оформлення інвалідності, скріншот: YouTube

Що робити, якщо інвалідність встановлена пожиттєво?

Для тих, кому інвалідність була встановлена пожиттєво, проходити повторне оцінювання не потрібно. Усі документи, пов’язані з цим статусом, залишаються дійсними. Повторний огляд можливий тільки за бажанням самої особи або за рішенням суду.

Що змінюється для тимчасової інвалідності?

Якщо повторний огляд припадає на першу половину 2025 року, його автоматично продовжать на 6 місяців. Наприклад, якщо огляд запланований на 10 березня, його можна пройти до 30 червня.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"

З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще

Для цього потрібно звернутися до лікаря, який дасть направлення до експертної комісії. Оцінювання проходитиме за новими правилами.

Для кого строки проходження огляду відрізняються?

Оформлення інвалідності, скріншот: YouTube

Люди, які через поважні причини не змогли пройти повторний огляд у 2022–2024 роках, мають зробити це до таких термінів:

  • Чоловіки 25–60 років із 2 або 3 групою інвалідності — до 1 листопада 2025 року.
  • Усі інші пацієнти — до 1 квітня 2026 року.

Огляд може бути відкладений для таких категорій:

  • Особи, які перебувають на окупованих або прифронтових територіях.
  • Люди з важкими порушеннями здоров’я (онкологічні захворювання, втрата кінцівок чи органів, серйозні психічні порушення).
  • Чинні військовослужбовці, поліцейські та співробітники СБУ. Для цих категорій статус інвалідності залишається дійсним на весь період служби та протягом 60 днів після її завершення.

Що робити, якщо огляд вже призначений?

Якщо документи на повторний огляд подані і дата засідання МСЕК призначена, справа буде передана до медзакладу, де працюватимуть експерти за новими правилами. Розгляд відбудеться в указану дату, але з новою адресою, яку повідомлять заздалегідь.

Нагадаємо, як замінять розсадник корупції МСЕК: чого чекати українцям

Раніше ми писали про те, що Міністерство культури "вбухало" 60 млн грн на сайт та Youtube‐канал з нульовою аудиторією через рік після запуску

Крім того, Знай.ua повідомляв, Україна витрачає мільярди на спецпенсії: силовики, прокурори та судді спокійно претендують на 100 000 грн на місяць