В Україні стартував перший етап створення Єдиного державного реєстру домашніх тварин, який має допомогти в обліку та захисті чотирилапих улюбленців. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Віталій Коваль.
Реєстр розробляється на платформі «Дія.Engine», де зберігатимуться дані про котів, собак, а також інших тварин, зокрема тхорів. Це важливий крок у розвитку відповідального ставлення до тварин в Україні, а також до підвищення рівня захисту та профілактики захворювань серед них.
Новий реєстр дозволить зберігати інформацію про тварину, включно з її прізвиськом, описом, даними про вакцинацію та біостерилізацію. Також буде додано контакти власників або утримувачів тварин, щоб забезпечити швидкий доступ до них у разі потреби. Мета цього реєстру — запобігти поширенню небезпечних хвороб, а також адаптувати українське законодавство до європейських стандартів з питань поводження з домашніми улюбленцями.
На першому етапі Міністерство аграрної політики та продовольства надає доступ до платформи ветеринарним лікарям, які пройдуть процес авторизації через Держпродспоживслужбу. Керівники ветеринарних установ подають заявки до служби, яка має перевірити та підтвердити дані протягом 10 робочих днів. Після цього ветеринари отримують право реєструвати тварин у базі, вносячи інформацію про кожного пацієнта.
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Міністерство планує завершити підготовку платформи вже на другому етапі, коли ветеринари офіційно розпочнуть реєстрацію тварин. Про запуск повномасштабної реєстрації буде оголошено окремо.
Нагадаємо, українцям готують компенсацію за шкоду від війни: хто та як зможе отримати
Раніше ми розповідали, що роботодавців зобов'яжуть піклуватись про психічне здоров'я підлеглих: як зміняться умови праці
Також, українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"