В умовах війни, коли опалення та електрика можуть зникнути, питання обігріву будинку стає особливо актуальним. Багато хто, намагаючись вижити, йдуть на різні заходи, у тому числі починають "обігрівати" свої квартири за допомогою газової плити.

На перший погляд, це може здатися розумним рішенням, але, як свідчать фахівці, це не тільки неефективно, а й вкрай небезпечно.

Найпопулярніше рішення, яке можна зустріти в інтернеті - це нагрівати цеглу на конфорці і розставляти їх по будинку. Існують навіть статті, які дають поради, як це робити "правильно". Але насправді це лише міф.

Газова плита. Фото: скрін youtube

Цегла нагрівається не більше ніж до 0,051 кВт·год, що вчетверо менше, ніж проста грілка з водою, яку можна легко переміщати по будинку. Водночас газова плита вимагає дуже багато кисню для безпечного горіння, а без належної вентиляції виникає реальна загроза отруєння чадним газом.

Популярні новини зараз

Українці потраплять під жорстку перевірку: допомогу збережуть не всім

Українці з мізерними пенсіями отримають доплати: на яку суму можна сподіватись

Доплати за "робочі" роки: хто з українців у 2025 році отримає несподіваний бонус до пенсії

Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла

Показати ще

Включно з плитою для обігріву, люди часто закривають вікна, щоб не втрачати тепло. Однак це може призвести до накопичення чадного газу – без запаху та кольору, який важко помітити.

Його симптоми – біль голови, нудота, запаморочення – можуть бути легко проігноровані, особливо вночі, коли люди сплять. Це особливо небезпечно, оскільки отруєння може бути смертельним.

Жінка, яка запалює плиту

Щороку в Європі газові плити спричиняють понад 40 тисяч смертей – це вдвічі більше, ніж від ДТП. Шкідливі речовини, що виділяються при приготуванні їжі на газових плитах, негативно впливають на дихальні шляхи і серцево-судинну систему.

Тому не варто ризикувати своїм життям і безпекою близьких, дотримуючись сумнівних порад. Газова плита – це прилад для приготування, а не для обігріву. Використовувати її за призначенням та дотримуватись правил безпеки – ось єдиний спосіб мінімізувати ризик.

Нагадаємо, українських водіїв попередили про зростання цін на автогаз: коли доведеться платити 40 грн/літр

Раніше ми писали про те, що готуйте мінімум 200 гривень: "Газмережі" попередили власників газових лічильників

Крім того, Знай.ua повідомляв, ми їмо не те, що думаємо: в Україні розкрили масову фальсифікацію "молочки", що приховують на упаковці