Швейцарія готується обмежити право на притулок для громадян України, які мешкали в тилових регіонах, де немає активних бойових дій. Це рішення викликало широкий резонанс, оскільки може суттєво вплинути на українців, які шукають захисту від війни.

Палата представників швейцарського парламенту підтримала часткову зміну правил надання «статусу S», який гарантує тимчасовий захист українським біженцям. Згідно з ухваленою поправкою:

  • Статус S надаватиметься лише тим українцям, які проживали на територіях, окупованих росією, або в зонах активних бойових дій.
  • Українці з тилових регіонів, які перебувають під контролем України та не зазнають бойових дій, можуть втратити право на отримання цього статусу.

    Українські біженці. Фото: Кореспондент

Рішення було прийнято із мінімальною перевагою голосів: 96 депутатів підтримали обмеження, 87 проголосували проти.

Поправка, схвалена швейцарським парламентом, поширюється виключно на громадян України. Для інших категорій біженців із тимчасовим статусом S правила залишаються незмінними.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 27 грудня: заряджайтеся на вихідні – п'ятниця обіцяє сюрпризи для кожного знака

Дві пенсії замість однієї: кого потішать додатковими грошима у наступному році

В Україні реформують ТЦК: як це вплине на мобілізацію

Діставайте старі документи: кому потрібно терміново замінити паспорт-книжечку на ID-картку

Показати ще

За даними швейцарського видання swissinfo.ch, аргументом для таких змін стала думка, що у відносно безпечних регіонах України мешканці не зазнають прямої загрози і можуть залишатися вдома.

Водночас залишається питання, як влада визначатиме «безпечність» тих чи інших територій, враховуючи складність ситуації в Україні.

Нагадаємо, українцям за кордоном приготували нові виплати: як отримати допомогу на житло, навчання та працевлаштування

Раніше ми розповідали, що переселенці в модульних будиночках задихаються і шкодують: все пластикове, на 22 кімнати конфорок – 2

Також, Німеччина продовжує приймати українців: нові терміни тимчасового захисту