Законопроєкт, який вже схвалила Верховна Рада і чекає підпису президента, покликаний урегулювати процес надання компенсацій тим, хто втратив своє житло через бойові дії.
Оскільки руйнувань житлового фонду в країні дуже багато, держава хоче зосередити допомогу на найбільш вразливих категоріях людей, для яких компенсація має критичне значення.
Згідно з новим законодавством, пріоритет на отримання компенсації отримають такі категорії ВПО:
- Пенсіонери, які мають низькі доходи і вже не можуть фізично відновити своє житло.
- Сім'ї з дітьми, зокрема ті, у яких є діти до 6 років, двоє дітей чи дитина з інвалідністю.
- Самотні батьки, які виховують дитину до 14 років.
- Особи з інвалідністю ІІІ групи, для яких знайти роботу або відновити житло є особливо важко.
Цей закон дозволить зосередити зусилля на тих, кому допомога потрібна найбільше, адже ці люди не можуть відновити свої умови життя без зовнішньої підтримки.
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки
Масові відключення світла: яким містам готуватись до графіків
Вже співпало 2 з 6: погодні знаки, які передбачають швидку перемогу України
"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів
Цей закон з'явився через масштабні руйнування, які принесла війна. Тисячі людей втратили свої домівки та були змушені залишити рідні міста. Держава хоче не тільки підтримати їх фінансово, а й допомогти повернутися до нормального життя.
Окрім допомоги людям, закон пришвидшить відновлення зруйнованих будівель. Чіткі правила розподілу компенсацій зроблять цей процес прозорим і зрозумілим.
Після підписання закону президентом розпочнеться його впровадження. Це включатиме прийом заявок, перевірку документів і розподіл коштів. Головне зараз — зробити процес максимально зручним і швидким для тих, хто чекає на допомогу.
Раніше ми писали про те, що за 3,5 мільйона гривень в Україні позбавлять зупинку від калюж: плани амбітні
Крім того, Знай.ua повідомляв, через 2,5 роки зруйнований ракетою будинок у Харкові вже гниє: мешканці просять хоч би дах, але у відповідь "ігнор"