Прийняття спадщини — це не тільки отримання майна, а й можливих боргів. Згідно з Цивільним кодексом України, не всі права та обов'язки спадкодавця переходять до спадкоємців. Наприклад, особисті права та компенсації не підлягають спадкуванню, пише ВРУ.

Особисті немайнові права, такі як право на честь, гідність та особисту недоторканність, не можна передати після смерті. Також не переходять до спадкоємців права на аліменти, пенсії та соціальні виплати, які надаються тільки для підтримки самого спадкодавця.

Отримати спадщину. Фото з інтернету

Членство в громадських організаціях чи товариствах не є спадковим, і родичі не отримують його. Так само, компенсація за шкоду здоров’ю, отримана спадкодавцем, не переходить до його родини.

Водночас, важливим є те, що неотримані соціальні виплати, як-от зарплата, пенсії, стипендії, аліменти та допомога з тимчасової непрацездатності, які були належні спадкодавцю, передаються його родичам або додаються до спадкової маси, якщо у спадкодавця не залишилось родичів.

Популярні новини зараз

Продаж квартири обернеться фінансовим шоком: в Україні встановили нові податки на нерухомість

Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу

Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року

Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення

Показати ще

Спадщина. Фото Pexels

Перед прийняттям спадщини важливо не лише оцінити майно, яке переходить до спадкоємців, а й ретельно вивчити всі зобов'язання та борги, що можуть бути частиною спадкової маси. Прийняття спадщини з боргами може стати фінансовим тягарем для спадкоємців, тому дуже важливо розуміти всі наслідки цього процесу.

Нагадаємо, за спадок доведеться заплатити: які податки чекають українців

Раніше ми писали про те, що спадщини можна не дочекатись: хто отримає майно, якщо немає заповіту

Крім того, Знай.ua повідомляв, 6 місяців не вистачило? Юристи пояснили, як не втратити спадщину