Чи знали ви, що деякі українці можуть не платити земельний податок? Але тут важливо уточнити – таке право мають не всі.
Від сплати цього податку звільняються особи з інвалідністю першої та другої групи, а ось люди з інвалідністю третьої групи вже мають його оплачувати. Це правило закріплене Податковим кодексом України, і ним користуються й інші пільгові категорії, пише 24 Канал.
Наприклад, не сплачують земельний податок пенсіонери за віком, багатодітні батьки, які виховують трьох і більше дітей до 18 років, ветерани війни та громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Окрім цього, у зв'язку з війною, додаткові пільги діють для тих, хто має земельні ділянки на тимчасово окупованих територіях. Для таких власників податок автоматично скасовується, адже користуватися своїми землями вони фізично не можуть.
Податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки
Гороскоп на сьогодні, 19 квітня: субота непередбачуваних змін і несподіваних зустрічей
В українців "відіжмуть" землю, а ви і не знатимете – як убезпечити майно
Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації
Також податок не стягується із земель, які непридатні для використання через ризики забруднення вибухонебезпечними предметами. Але тут усе залежить від рішень місцевої влади – сільських, міських, селищних рад чи військових адміністрацій, які мають право встановлювати такі пільги на місцевому рівні.
У нашій реальності, де через агресію росії чимало людей залишились без домівок, землі чи можливості нормально працювати, ці податкові послаблення стали справжньою підтримкою для постраждалих. І хоча подібні пільги не компенсують всіх втрат, вони дозволяють хоча б частково полегшити фінансовий тягар для тих, хто зараз переживає найважчі часи.
Раніше ми повідомляли, пенсійний податок у 2025 році: скільки та кому доведеться віддати?
Майже половина йде на податки: скільки відсотків від зарплати українці відають державі - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, українці можуть зекономити на податках: як зменшити фінансовий тягар?