Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці роз’яснило, які санкції передбачені за порушення правил працевлаштування іноземців в Україні. Роботодавці, які залучають до роботи іноземних громадян або осіб без громадянства без належного дозволу, ризикують отримати значні штрафи.

Працевлаштування без дозволу

Якщо роботодавець (юридична особа чи підприємець) укладає трудовий договір або іншу угоду з іноземцем чи особою без громадянства без дозволу на роботу, він має сплатити штраф у розмірі 20 мінімальних зарплат за кожного працівника. Про це пише Sud ua.

Порушення умов працевлаштування

У випадку, якщо іноземець працює не на тих умовах, які передбачені дозволом, або в іншого роботодавця, штраф зменшується до 10 мінімальних зарплат за кожного працівника.

Популярні новини зараз

Як зупинити облави ТЦК: депутат запропонував альтернативу

Чоловіки вигадали нові умови проходження ВЛК: лікарі не зможуть проігнорувати

Затримали після оновлення даних у "Резерв+": адвокат розповів, як діє ТЦК

Що не можна робити, якщо вас зупинили ТЦК: інструкції від юриста

Показати ще

Адміністративні штрафи для посадових осіб

Якщо роботодавець (посадова особа підприємства чи підприємець) допустив іноземця або особу без громадянства до роботи без оформлення дозволу, це тягне за собою адміністративний штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один неоподатковуваний мінімум наразі становить 17 грн).

Повторне порушення протягом року

У разі, якщо таке саме порушення буде зафіксовано вдруге протягом року, розмір адміністративного штрафу збільшується до 1000–2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ці санкції спрямовані на запобігання нелегальному працевлаштуванню іноземців та осіб без громадянства, а також на контроль за дотриманням норм трудового законодавства. Вони покликані стимулювати роботодавців діяти в рамках закону та відповідально підходити до оформлення працівників із-за кордону.