Ринок праці в Україні суттєво змінився через війну. Директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк зазначає, що попит на працівників перевищує пропозицію, а кваліфікованих кадрів бракує.
Люди часто змінюють професії або переїжджають у пошуках роботи. Жінки все частіше обирають спеціальності, які раніше вважалися "чоловічими", наприклад, працюють водійками, слюсарками чи електромонтерками.
Дисбаланс між попитом і пропозицією. Рівень безробіття у 2023 році оцінювався в 18,3%, і уряд планує знизити його до 11% до 2027 року. На "Єдиному порталі вакансій" зараз доступно близько 230 тисяч пропозицій. Найчастіше шукають працівників торгівлі, водіїв, будівельників, а також лікарів. Натомість у прифронтових регіонах із працевлаштуванням значно складніше через зруйновану інфраструктуру.
Зарплати та умови. Середня зарплата за вакансіями на порталі становить 21 тисячу гривень. Вищі заробітки у сфері IT, нерухомості та автобізнесу. Роботодавці стають гнучкішими, пропонуючи соціальні бонуси, дистанційну роботу чи навіть житло.
Майже 100 грн – і це лише за каналізацію: з квітня змінюються тарифи
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Допомога безробітним. Служба зайнятості надає ваучери на навчання та гранти для розвитку бізнесу. Програма "Власна справа" пропонує до 250 тисяч гривень для старту бізнесу, а для ветеранів — до 1 мільйона. З 2022 року завдяки грантам створено понад 40 тисяч нових робочих місць.
У майбутньому держава планує підтримувати тих, хто повернеться на ринок праці після війни, розвиваючи цифрові інструменти та мережу центрів зайнятості.
Раніше ми повідомляли, виживати стало ще складніше: бізнеси скорочують персонал та піднімають ціни.
Відпочинок буде тільки снитись: кому можуть відмовити у відпустці - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, без роботи не залишуться: які працівники в пріоритеті на ринку праці.